Як користуватися Соляною лампою
Соляний світильник складається з трьох основних частин: власне самого соляного плафона, електричної частини і дерев'яна яної підставки.
Соляний плафон може бути з різної солі (білої або рожевої), мати різну вагу (від 1кг і до 25кг), різну форму (скеля, куля, піраміда, будиночок, церква і т. д.), різну обробку поверхні (шорстка поверхня або гладка шліфовка).
Підставка у соляній лампі, зазвичай, виконана з твердих порід дерева (тополі, дуб, вільха). Підставка може бути покрита морилкою, лаком, воском, маслом. Також зараз у продаж з'єднання явилися трохи інші види соляних ламп, у керамічній підставці, в дерев'яна дерев'яних або металевих кошиках, а також скляних колбах.
Електрична частина складається з дроту білого (чорного) кольору довжиною 1,5 м. На дроті, зазвичай, розташований регулятор яскравості (диммер) або звичайний вимикач; патрона і лампочки розжарювання потужністю від 15Вт до 50Вт.
Сольові світильники працюють від мережі 220В, а також є варіанти USB.
Після того як Ви купили соляні лампу дістаньте її з коробки, візуально огляньте на наявність зовнішніх пошкоджень, тріщин, сколів - світильник повинен бути цілим. Після цього, встановіть сольову лампу на рівну поверхню, де Ви зазвичай будете нею користуватися і піключіться до електричної мережі. Якщо електрична частина в світильнику без пошкоджень, то лампа повинна засвітитися приємним м'яким яким світлом. Прокрутіть регулятор яскравості, перевірте його працездатність. Якщо все нормально і нічого не тріщить, не димить, не блимає і не виблискує, то можете спокійно насолоджуватися своєю покупкою.
Догляд за сольовою лампою. Соляна лампа не вимагає спеціального догляду. Періодично протирайте світильник трохи вологою серветкою і він знову буде блищати як новий. Якщо у Вас Чаша вогню, Ваза з камінням, соляна лампа в кераміці, соляний камін, де немає цілісного кристала солі, а накладено багато соляних шматочків, то ми рекомендуємо вийняти соляні шматки, швидко промити їх під проточною водою, змити пил, просушити і акуратно викласти тому в світильник.
Також соляна лампа призначений для використання тільки всередині житлових приміщень, на вулиці користуватися нею не рекомендується.
Заміна лампочки та проводу соляної лампи. При постійному користуванні соляним світильником, як би нам не хотілося, але прийде момент, коли в світильнику перегорить лампочка або провід. Цю ситуацію дуже легко виправити:
1. Кладемо лампу набік, притримуємо її лівою рукою;
2. Правою рукою беремо викрутку і проти годинникової стрілки відкручуємо саморізи;
3. Відкрутили? Відокремлюємо підставку від соляного плафона і робимо наступне:
якщо перегоріла лампочка: викручуємо неробочу лампочку, а на її місце укручуємо нову.
Якщо перегорів провід: викручуємо лампочку, від'єднуємо дріт від патрона, беремо робочий провід і за зразком приєднуємо його назад до патрона, укручуємо лампочку і перевіряємо всю нашу довгу і копітку роботу шляхом "вилка + розетка", якщо все горить, то Ви чудово впоралися і отримали перший розряд електрика :). Альо, жарти в сторону і продовжуємо займатися подальшою збіркою світильника. Далі все в зворотньому порядку, приєднуємо підставку до плафону і вкручувати тепер вже за годинниковою стрілкою саморізи до упору. І соляної світильник знову працює як новий!