Біоактивні добавки
Не всі речовини, які необхідні нашому організму, він сам здатний природно і успішно синтезувати. Екологічна ситуація постійно погіршується, також не сприяє отриманню всіх необхідних мінералів, вітамінів і біологічно активних речовин при вживанні різних, навіть найбільш розрекламованих, продуктів харчування. Тому дефіцит різних корисних речовин стало модним останнім часом заповнювати за допомогою різних біологічно активних добавок.
Галузь біологічно активних харчових добавок за останні роки значно піднялася, а продукція стала неймовірно популярною. Хоча стежити за своїм харчуванням і виділяти найбільш якісну, корисну їжу, людина почала ще у сиву давнину. Біологічно активні добавки діляться на декілька класів в залежності від ряду важливих чинників. Основними вважаються три групи БАД, називаються еубіотиками, нутрицевтики і парафармацевтики, і поділяються за своїм складом і процентним вмістом певних компонентів.
При цьому більш докладно біологічно активні добавки ділять на більшу кількість класифікацій за різними варіацій і характером застосування. Сучасні Бади можна розглядати як продукцію, що поділяється за такими найбільш важливими критеріями:
- Характер використання;
- Застосування в конкретних ситуаціях;
- Джерела отримання;
- Вплив на організм;
- Склад і компоненти.
Варто врахувати, що біологічно активні добавки до їжі не є лікарськими препаратами, тому їх можна застосовувати для профілактики або підтримки гарного самопочуття. Але замінювати ліки ними, а також намагатися вилікувати хворобу самостійно категорично не можна. Більш правильно буде використовувати БАД як добавки при кожному прийомі їжі. Це допоможе не тільки приймати необхідні організму добавки правильно, а й досить успішно раціоналізувати своє харчування.
При тому, що користь від біологічно активних добавок начебто вже доведена повсюдним застосуванням і відгуками, критика на їх адресу не припиняється. Дійсно, Бади володіють властивостями благотворно впливати на людський організм в цілому, дозволяючи хвороб активно розвиватися або переходити у хронічні, а часом і невиліковні форми.
Основними фізіологічними функціями, якими володіють Бади, вважаються:
- Медичний - в достатній мірі підтримують оптимальне функціонування організму людини;
- Профілактичні - для профілактики цілого ряду захворювань та допомоги в адаптації до навколишнього середовища;
- Відновлювальні - допомагають відновити організм після прийому антибіотиків і синтетичних видів ліків;
- Протективного - сприяють пом'якшенню впливу на організм синтетичних препаратів,
- Підготовчі - допомагають організму підготуватися до тривалого лікування і прийому синтетичних ліків.