Цілющі ванни
Лікувальні ванни
Лікувальні ванни — ефективний спосіб покращення здоров'я і лікування шкірних захворювань, органів і суглобів. Застосовувати водний метод терапії та профілактики почали ще в Стародавньому Єгипті, Греції та Римі, про що історики дізналися з писань на папірусах і малюнків на глиняних дощечках. Сама Клеопатра любила приймати гарячі ванни з молоком для омолодження, а Гіппократ стверджував, що контрастні процедури зменшують біль і пришвидшують загоєння запалень.
Сучасні варіанти лікувальних ванн, розроблені лікарями, дивують своїм різноманіттям. Санаторії пропонують приймати оздоровчі водні процедури з морською сіллю, розчинами з хвої, перлинні та скипидарні ванни, робити гідромасаж з екстрактами трав'янистих рослин, інше. Вам не обов'язково планувати поїздку на море чи купувати курс водяних сеансів у лікувально-профілактичних закладах, адже існують спеціальні розчини з натуральних компонентів, які застосовуються в домашніх умовах у зазначеній на етикетці кількості.
Широкий вибір засобів для лікувальних ванн представлений в інтернет-магазині «Срібні джерела», де за кращими цінами ви можете купити необхідну продукцію. Склад товарів є на 100% натуральним і не містить хімічних домішок.
Користь лікувальних ванн
Процедури чудово знімають втому після насиченого робочого дня, борються з нервозністю, знижуючи рівень гормону стресу кортизолу, і тим самим позитивного впливають на організм у цілому. Окрім сприятливого впливу на психологічне здоров'я, ванни покращують стан шкіри, пришвидшують обмін речовин, позбавляють напруження в суглобах і м'язах, підвищують апетит, стабілізують сон. Залежно від складу розчину, спектр дії може змінюватися.
У воді пори на тілі максимально розкриваються і вбирають лікувальні компоненти — екстракти трав та мінеральні солі. Також водяні процедури покращують роботу кровоносних судин, активізують приплив крові до органів — наповнюють їх киснем і корисними речовинами, тож нормалізують роботу серця, шлунку, легень, ендокринних залоз в організмі людини.
Види лікувальних ванн
Класифікувати процедуру можна за декількома критеріями:
- температура води — холодна, прохолодна, тепла, гаряча, контрастна; оптимальний варіант — тепла, у яку можна додавати лікувальні розчини;
- спосіб впливу — гідромасажні ванни, чотирикамерні без занурення, гінекологічні, субаквальні для окремих органів;
- тривалість — короткі (1–5 хвилин), класичні (10–15 хвилин), тривалі (декілька годин).
Проте основний критерій — склад розчину. Емульсії з різними корисними речовинами можна використовувати самостійно вдома для здійснення лікувальної процедури, бажано купувати розчини після консультації з лікарем. За складом есенції виділяють такі види лікувальних ванн:
- Бішофітні ванни. Водяна процедура на основі бішофіту чинить ефект Мертвого моря: речовина має високий ступінь мінералізації, тому чудово загоює рани, покращує еластичність шкіри, відновлює водний баланс. Магній у складі бішофіту для ванн відновлює баланс жирних кислот і регенерує епітелій.
- Селенові ванни. Процедура з селеном підходить для людей з хронічною втомою, проблемами з серцем і нирками, слабким імунітетом. Вільні радикали виводять токсини з організму, знижують рівень холестерину і захищають від можливого інсульту, серцевого нападу.
- Парафінові ванни. Засіб для аплікацій парафін розігріває шкіру, розширює пори й виводить токсини з організму, покращує кровотік. Через вплив високих температур шкіра стає більш еластичною і пружною, а рубці та зморшки розгладжуються.
- Скипидарні ванни. Натуральний спосіб лікування на основі скипидару покращує обмінні процеси й позитивно впливає на захисні функції організму: зміцнюється центральна нервова система, нормалізується робота серця, укріплюються судини.
Попри цілющі властивості, водні процедури підійдуть не всім пацієнтам. Людям з онкологією, туберкульозом, інфекційними захворюваннями, грибком, серцевою недостатністю, а також вагітним жінкам перед курсом ванн необхідно проконсультуватися у лікаря.